Kraken Yazılım

Sanal Dünyadaki Özel Terziniz

WEB TASARIM

Web sitesi neden gereklidir ?

Web sitesinin size artıları nelerdir ?

Firmanızın tanıtımının gerçekleşmesi ve ticari alanda ürünlerinizle sizi ön plana çıkartmak için ilk gerekli olan şey Reklamdır.

Teknoloji çağımızı yaşadığımız şu dönemde eğer ki kurumsallaşmak ve büyümek adına internette adınız geçmiyor ise ticaret sektöründe ve reklam alanında ya yerinizde sayarsınız yada kül olup gidersiniz.

Çağımızın internet kullanıcılığının 10 ila 60 yaş arası kullanıcılarını düşünürsek ticari anlamda reklam ve satış için kaçınılmaz bir fikirdir.

İnternette yer almak, gerek firmanızı, gerek ürünlerinizi, gerekse sizi İnsanların çabuk kolay hızlı erişim için Web sitesi.

MARKA PATENT : Patent :

Marka Tescil / Patent

Marka Tescil;
Markanız işletmenin tüm varlığını temsil eden ve diğer işletmelerden ve hizmetlerden ayırt etmek farklılık yaratmak için kullanılan simgenizdir. Adınız ve soyadınız dahil harfleri ve sayıları bir arada tutarak kendi markanızı oluşturabilirsiniz.. Ve asla unutmayınız ki Markanız Kalitenizdir.

Patent
Patentin öncesi Buluştur. Geleceğe yönelik sanayileşme ve teknolojik anlamda farklılık taşıyan fikirleriniz sonucunda Buluşunu yapmış olduğunuz düşünceye dayalı ve sizleri temsil eden icat ve satış pazarlama, çoğaltılması bir benzerinin üretilmesi gibi alanlarda ayrıcalık getiren Resmi bir belgedir. Patent hakkı Buluşunuzun başkaları tarafından Patent konusu Teknolojiyi Üretme, Pazarlama ve Satın hakkına 7 veya 20 yıl süreyle kısıtlayan temel bir haktır.

" SİZ DÜŞÜNEBİLİYORSANIZ BAŞKALARIDA DÜŞÜNÜR. "

Grafik Tasarım

Görsellerin ve metnin daha iyi algılanır ve görülebilir bir biçimde organize edilmesidir. Baskı, animasyon, iç mimari ve hareketli film gibi pek çok ortama uygulanabilmektedir. Bu hizmetin temel ilkeleri ise; denge, hizalama, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, yatkınlık, oran, ritim ve tekrarlamadır.

YAZILIM GELİŞTİRME

Taslak yazılımlar ihtiyaçlarınıza cevap vermediğinde ya da ek geliştirmelere ihtiyaç duyuyorsanız, PhP, .aSP, CSS/HMTL yazılım geliştirme seçeneğimizi sunuyoruz

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU (SEO)

Web sitesinin, tüm platform kullanıcıları ve farklı tarayıcılar için belli bir standarda sahip olması sağlanır. Bu standartlar, tasarım, yazılım ve kullanılabilirlik kriterlerine göre belirlenir. Web sitesinin tasarımı ve yazılımı güncel platformlarda, çapraz tarayıcı erişimlerinde ve farklı ortam gösterimlerinde sorunsuz olarak çalışır. Ayrıca web tasarım normlarına göre web sitesinin içeriği ve alt yapısı da Arama Motorları (SEO) standartlarına uygun şekilde hazırlanır.

ÇEVİRİ HİZMETİ

Tüm dünya dillerinde teknik, hukukî, ticarî, tıbbî, sektörel, edebî, akademik, internet sitesi ve alt yazı çevirileri alanında profesyonel çeviri çözümleri.

E - Ticaret

1995 yılından sonra tüm dünyada internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin dijital ortamda online olarak yapılması kavramıdır. E-Ticaret, herhangi bir ürün ya da hizmet için, çeşitli ödeme yöntemleriyle bir internet sitesi üzerinden ticaret yapmanızı veya sipariş vermenizi sağlayan bir alışveriş yöntemidir.

Türkiye’de ve dünyada geleneksel pazarlama yöntemlerine ve satış faaliyetlerine e-ticaret’i de ekleyen kuruluşlar, sadece belirli bir lokasyona ve noktaya satış yapmanın ötesine geçerek, süreçlerine e-ticaret’i de dahil etmeye başlamıştır.

E-ticaret özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) için çok uygun bir ticaret şeklidir. E-ticaret, belirli bir satış noktasının dışına çıkarak satışların artmasına ve daha hızlı ödemeleri slim alınmasına olanak sağlamaktadır. Fiziki mağaza sahibi olan işletmeler içine-ticaret önemli bir satış kanalıdır.

Dijital Pazarlama

Ekonomi, insanların sınırsız tüketim isteklerinin sınırlı kaynaklarla en iyi nasıl tatmin edileceğini inceleyen bilim dalı olarak tanımlanmaktadır. İnsanlık tarihi kadar eski olan alışveriş kavramı bir satıcı ve bir alıcı arasında yaşanan ekonomik bir durumdur. Mal takası ile başlayan alışveriş; bugün parayı hiç görmeden sadece sayısal verilerin dijital ortamda aktarılması yoluyla sürmektedir. Dijital pazarlama ise müşteri ve firma arasında iletişim ve etkileşim kurar.

Sosyal medya, O'Reilly Media tarafından 2004'de kullanılmaya başlayan ve ikinci nesil internet hizmetlerini yani internet kullanıcılarının ortaklaşa ve paylaşarak yarattığı sistemi tanımlayan web 2.0 kavramının, kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte; tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir..

GOOGLE ADWORDS

Tıklama başına ödeme (TBÖ) uzmanlığımızla, sitenizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olabiliriz. İhtiyaçlarınıza uygun strateji ve raporlamayı size sunabiliriz

Sıkça Sorulan Sorular

Sizden Gelen Sorulara Cevap Veriyoruz.

Burada bulamadığınız cevapları 7 / 24 Teknik Destek verdiğimiz çağrı merkezimiz sayesinde bizlere dilediğiniz gibi sorularınızı iletebilirsiniz.

SEO, web sitesi trafiğini artırmak için kullanabileceğiniz çeşitli teknikler ve stratejiler içerir. Arama motorlarından gelen trafik, organik olarak da bilinmektedir. Ziyaretçiler, sunduğunuz şeyleri aktif olarak aramakta ve daha sık dönüşüm yapma eğilimindedir.
Anahtar kelimeler, SEO stratejiniz için olmazsa olmazdır. Bu yüzden, analitik bir yaklaşım kullanmalısınız. Öncelikle, potansiyel ziyaretçinizi düşünün. Ne tür bir arama yapıyor, ne istiyor? Sayfanızı yüzlerce farklı terim için optimize edemezsiniz. İşte bu yüzden çok spesifik sorguları tercih etmeli ve neyi optimize ettiğimize karar vermemiz gerekmektedir. Akılda tutulması gereken 3 önemli şey var: sıklık, rekabet ve alaka.
SERP’deki sonuçları belirleyen bir çok faktör var, ancak en önemlileri arasında alaka düzeyi, yetki ve kişiselleştirme bulunuyor. Bu sinyalleri anlamanız ve sitenizi bunlara göre optimize etmeniz web sitenize fayda sağlayacaktır. Google ve diğer arama motorları kullanıcılarına yalnızca en alakalı ve yetkin sonuçları sunmak istediği için bu faktörleri dikkate almak şart. Google kaliteli bir arama motorudur. Bugünlere, kullanıcılarına kaliteli bir deneyim yaşattığı için gelmiştir. Bu kaliteli deneyimi hangi web sitesiyle yaşatırsa o web sitesini her zaman için ödüllendirir. Yani bizler Google’a kaliteli bir deneyim yaşatma konusunda yardımcı olursak bunun ödülü kısa sürede alırız. Bu nedir? Kaliteli içerik üretmek, web sitemizi kurallara göre optimize etmek, arama motorları için değil ziyaretçiler için çalışmak. Ayrıca, bazı durumlarda kişiselleştirme de nihai sonuca etki edebilmektedir. Kişiselleştirme için örnek vermek gerekecekse: konum bilgisi, kullanıcının arama geçmişi, kullanmış olduğu cihaz veya sosyal bağlantılar olabilir. Arama motorları özellikle de Google, her yıl algoritmala değişiklikleri gerçekleştirmektedir. Amaç araştırma yapan ziyaretçilerine daha alakalı sonuçlar sağlayabilmektir. Yukarıda da bahsetmiştim: Daha kaliteli bir deneyim yaşatmak için her türlü iyileştirmeyi ve değişikliği yaparlar. Bazı değişiklikler büyüktür ve çok sayıda siteyi etkilemektedir. Bazıları ise küçüktür ve sonuç sayfasında yer alan konumlarınızda herhangi bir değişikliği neredeyse anlayamazsınız. Geçen yıl birkaç önemli Google güncelleştirmesi yapıldı. Bu güncellemelere MOZ ve benzeri web sitelerinden ulaşabilirsiniz. En kısa süre de algoritmalarla alakalı detaylı bir içerik paylaşacağım. Unutmamamız gereken bir şey var: arama motorları her zaman aradığınız bilgilere en uygun bağlantıları vermek için çalışırlar.
Domain(Alan adı): Google ve diğer arama motorlarında, bulunurluk sağlayan ve aynı zamanda sitenin (main-URL) ismi verilen adresidir.
Hosting(web deposu): Web dosyalarının saklandığı, 24 saat yayın yapmasına izin veren server makinelerin parsellenmiş alanına verilen isim.
Web paketi: Tecrübelerimize dayanarak oluşturduğumuz, firmalar için doğru çözüm sağlayacak ihtiyaca yönelik paketler.
Şablon: Tecrübeli web yazılımcıları tarafından yapılan, kurumsala uygun renkleri ve imajları kullanarak firmaya özel hazır mizanpaj seçeneklerini kullanarak sitenin tasarımıdır.
Özel tasarım: Grafik tasarım mezunu sanatçılar tarafından, firmaya özel konsept çalışması ve uygulamasıdır.
Digital marketing: Digital ortamda yapılan hertürlü reklam faaliyetidir. Google adwords, facebook reklam yönetimi, yerel kaynaklı reklam yönetimleri, sosyal sayfalarda yönetilen reklamlar vb..
interaktif: Digital ortamda etkileşim yaratma olgusu.
Html, Css, Javascript, JQuery, ASP.NET, C#: Web sitelerinin yapımında ve program kodlamasında kullanılan yazılım dilleri , script dilleri.
Paypal, payu, sanalpos, mikro ödeme: Bunlar ödeme modülleridir, web sayfalarına entegre edilen ve ürün/hizmet bedelini müşterinizden, web üzerinden tahsil etmeye yarayan çözüm ortakları tarafından sunulan güvenli ödeme alanlarıdır.
Site logosu, renk skalasının belirlenmesi, materyallerin temini ve son donelerin toplam 50 imaja kadar (logo, imajlar ve diğer materyaller dahil) gönderimi yapıldıktan sonra 3 ila 7 gün arasında tamamlanır. Standart pakette, klasik paket kriterleri dahilinde, konsept yaratımı, tasarımın analizi ve sunumu 5 gün, uyarlanması 3 gün, yazılımın ve içeriğin konuşlandırılması ve test aşaması olmak üzerek 7 gün toplamda 15 ila 20 gün arasında, mutabakat dahilinde ise sürenin uzaması mümkündür.
Hazır web tasarım ile belirli bir şablon üzerinden ve kısıtlı olarak web sitesi oluşturulur.
Özel web tasarımında ise herşeye sıfırdan başlanır ve isteklerinize yönelik web siteleri oluşturulur.